Derya Can’dan Bir günde 2 Türkiye Şampiyonluğu

yazar 3 Eylül 2016

1472829277_DeryaCan_2Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda Derya Can bir günde 2 farklı dalda Türkiye Şampiyonu oldu. İlk Türkiye şampiyonluğunu sabah saatlerinde sabit ağırlık monopalet dalında Türkiye rekoru kırarak 77 metrede yakaladı. Çalışmalarına Arnica Ana Sponsorluğu’nda devam eden Derya Can, ikinci şampiyonluğu ise öğleden sonra küp apnea dalında aldı.

Dünya serbest dalış rekortmeni Derya Can, Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda bir günde 2 Türkiye şampiyonluğu elde etti. Bugün sabah saatlerinde Sabit Ağırlık Monopalet dalında 77 metreye dalarak hem Türkiye rekoru kıran, hem de Türkiye Şampiyonu olan Derya Can, öğleden sonra Küp Apnea dalında Türkiye Şampiyonu oldu.

Bir gün içinde 2 şampiyonluk elde eden Derya Can yarın da çift palet sabit ağırlık branşında şampiyonluk için nefesini tutacak. 2 çocuk annesi Derya Can şampiyonluklarını çocuklarına ve zor günler geçiren ülkemiz insanlarına armağan ederek “Bugün 2 dalda Türkiye Şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ülkemin adı hep başarılar ve rekorlarla anılsın istiyorum. Benim bugünkü başarılarımın herkese umut vermesini diliyorum. ” diye konuştu.