ALS bir devi yok ediyor…

yazar 29 Haziran 2017

İLYAS TÜFEKÇİ İÇİN…Bir zamanların ”Küçük Dev Adam”ı vardı..! 1.64 lük boyu ile öyle kafa golleri artardı ki kimse onun bu kadar yükseğe sıçrayarak uzun defans oyuncularının arasından o golleri atmasına akıl sır erdiremezdi…:) Başta Bedri Koraman tarafından olmak üzere karikatürleri çizilir, ayaklarının altına helezonik yatak yayları konurdu..:) Almanyadan Fenerbahçe’ye transferi olay olmuştu. Fenerbahçe’den Galatasaraya gidişi ise daha büyük olay olmuştu..:) Galatasaraya olaylı bir şekil de transfere imza attı ve uzun yıllarda Galatasaray da oynadı.Her iki kulübün taraftarınında sevdiği bir futbolcuydu. Milli takımı yıllarca sırtladı…!

Bu kişi yani İlyas Tüfekçi yaklaşık 4 yıldır ALS hastalığı ile mücadele ediyor ve durumu hergün biraz daha kötüye gidiyor. Adam yoğun bakımlarda yattı bir tane gazete-tv haber yapmadı.Adam yıllardır bu hastalıkla mücadele ediyor bir tane spor köşe yazarı veya tv lerdeki spor yorumcuları ( Beyaz Tv-Ahmet Çakar hariç) adama moral verecek haber ve konuşma dahi yapmıyor, programına davet etmiyor.. Allahtan maddi durumu iyi de tv lere çıkıp bana yardım edin,ölüyorum, bittim, param yok demiyor. Ailesi ilgileniyor…Kızı zaten sinema ve dizi oyuncusu İlkin Tüfekçi…En son Karadayı dizisinde Kenan İmizrzalıoğlunun nişanlısı Bahar rolü ile izledik…Lafın kısası Allah gecinden versin adam ölünce alt yazı geçip İlyas Tüfekçi öldü diyecekler. 3-5 tane yorumcu da çıkıp yarım saat ona övgüler düzecek… değerli köşe yazarları ve gazeteciler köşenizde bu değerli futbolcumuza dikkat çekerseniz büyük bir habercilik yaparsınız…Hiç olmasa iyi bir Galatasaraylı olarak köşeniz de, siteniz de manevi olarak siz sahip çıkın, diğer medyacılara örnek olun abi…! AHMET FARUK URFALI

ALS Nedir?
ALS yani Amiyotrofik Lateral Skleroz, ilerleyici bir sinir sistemi hastalığıdır. Hastalık motor sinirleri etkiler. Motor sinirler beyinden omuriliğe, oradan kaslara giderek hareketlerimizi düzenler. Bu hastalık motor sinirleri etkileyerek kas hareketlerine engel olur.